Update lopende projecten: van leren naar doen
Binnen Regio WBO werken we aan meerdere thema’s tegelijkertijd voor zowel de regionale veranderopgaven als ook de reguliere uitvoering. Hieronder een beknopt overzicht van de stand van zaken van een aantal projecten:
📚 Leren & Ontwikkelen
Via de POC’s bouwen we aan een lerende infrastructuur. Gemeenten en partners uit de POC’s ontwikkelen hiertoe een gezamenlijke zienswijze en aanpak.
📊 Monitoring en sturing
KPI’s en dashboards zijn in ontwikkeling en worden gekoppeld aan de inkoopdoelen 2027. Doel: inzicht en bijsturing mogelijk maken.
🏫 Jeugdhulp en onderwijs
Een speciaal taakgebied in de inkoopstrategie 2027 versterkt de verbinding tussen onderwijs en jeugdhulp. Actuele thema’s zijn de organisatie van collectief aanbod (speciaal) onderwijs en afstemming op dagbehandeling.
🤝 Samenwerking GI & SLT’s
We werken aan gedeelde instructies, minder versnippering en één gedeelde aanpak, zodat gezinnen één duidelijk aanspreekpunt ervaren.
💡 Andere projecten
· GVA: implementatie in volle gang.
· JIM-aanpak: op meerdere plekken toegepast.
· RET & CIT: blijven onmisbare schakels in de toegang.
· EVIC: in opbouw als structureel hulpmiddel.
· JZ+: ombouw en afbouw Jeugdzorgplus.
Wil je over een specifiek project meer weten? Neem dan contact op met de programmamanager